שמי יפעת כהן, נשואה, אמא ל- 3 ילדים, תאומים בן ובת בני 7, ובת בת 4 וחצי. אשת שיווק במקצועי ומתגוררת במרכז הארץ.

בתחילת 2019, ברגע אחד החלטתי לעזוב הכל ולצאת למסע עם משפחתי במזרח. לבעלי ההחלטה היתה קצת יותר קשה אך עכשיו המטרה והמסע הופך להיות משותף ומלא התרגשות לכולנו.
ביולי השנה נשכיר את דירתנו, נמכור רכבים נאחסן את חפצינו וניפרד לשנה ממכרינו (האם לשנה? עדיין לא ברור...).

גדלתי כל חיי בדירה במרכז הארץ עם ילדות מקסימה, חינוך טוב ורוב שנות צעירותיי הלכתי במסלול שרוב האנשים סביבי התמידו בו - לימודים, צבא, טיול אחרי צבא, לימודים, עבודה ושוב לימודים ושוב עבודה, ילדים, עבודה וכן הלאה. 

את הטיול הראשון למזרח עשיתי אחרי הצבא, ושם התאהבתי לראשונה בהודו. להודו חזרתי 7 שנים לאחר מכן לעוד כמה חודשים שהשאירו אצלי טעם של עוד. 

בשנים הללו, שלפני 15 שנים, לראות משפחות מטיילות במזרח היה די נדיר, אך פה ושם נראתה משפחה כזו ואז התעוררו אצלי רגשות חיוביים והחלום שמתממש ברגעים אלו. 

כיצד התקבלה ההחלטה?

בסוף 2018 איבדתי את אבי, איש יקר ואהוב שהיה כל עולמי. את אמי איבדתי כשהייתי בת 16. במקום עבודתי הייתי בשלבים של עזיבה, התעוררו אצלי גם מחשבות האם לשנות את מקום מגורינו. בשבועות אלו לא ידעתי מה אני רוצה לעשות באמת ולאן פני מועדות. בזמן זה קיבלתי מספר הארות מכמה אנשים יקרים, הפסיכולוגית שלי שחזרה ואמרה לי שבתקופה זו אני צריכה לזרום ולתת לתחושות שלי להוביל אותי (מה שלא אפיין אותי כל כך בשנים האחרונות), יועצת ממקום עבודתי, שנעזרתי בה בתהליך מציאת מקום עבודה חדש, אמרה לי שאינני בתקופה של התחדשות אלא בתקופה של אבל, ויועצת נוספת שאמרה לי שלא תמיד צריכים לחפש את הדברים, אלא צריך לזרום והדברים מגיעים אליך. 

אז הרעיון לטיול הגיע אלי יום אחד ומתוך הצורך לחיות את החיים, להבין מה אנו רוצים באמת בחיינו ולאפשר לעצמי לעוף למקומות אחרים, רתמתי את בעלי למסע ורכשנו כרטיסי טיסה. 

אנו נערכים לנסיעה עם תחושת סקרנות והתרגשות גדולה. את המסע נתחיל בהודו ונזרום משם, מקווים לבקר במספר מדינות באזור. לילדים סיפרנו לפני כחודש ומנסים להכין אותם עד כמה שאפשר, בעיקר מאפשרים להם לדבר על התחושות והחששות.

אין ספק שההחלטה לצאת למסע הורידה הילוך משמעותי בחיי, נותנת לי רוגע ויוצרת אצלנו תחושת משפחתיות חזקה ומטרה משותפת, יותר מכל רגע אחר בחיינו. 


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.